cesty

Cesty za poznáním měst i přírody, cesty za poznáním nových (pro mne) oborů i za poznáním sebe sama.

Procházka po pražské kubistické architektuře 1.

Jarní prázdniny (ještě, že obě školy, na kterých teď pracuju, patří do stejného prázdninového „bloku“ ;)), spousta vyřizování, ale i čas podívat se na Prahu zase trochu jinak. Tentokrát podle materiálu získaného na výstavě Český kubismus – Procházka po pražské kubistické architektuře. 16 tipů na kubistické památky v různých koutech Prahy. V sobotu, cesta z Anežského kláštera kolem …

Procházka po pražské kubistické architektuře 1. Pokračovat ve čtení »

Český kubismus

Dům U Černé Matky Boží. Jak dlouho jsem chodila kolem? Jak dlouho se chystala na vlastní oči uvidět jedno z nejkrásnějších schodišť, které znám z fotografií 😉? Konečně se povedlo. Výstava ve 3. a 2. patře krásného kubistického domu – Český kubismus. Nábytek – Gočára jsem zatím znala jen jako architekta, některá jména jsem slyšela a některá ani to ne. Obrazy, plakáty. …

Český kubismus Pokračovat ve čtení »

Malostranské náměstí – Malostranská

Říjen. Krásný slunečný den před státním svátkem. Rozhoduji se trošku projít. Jen jednu jedinou zastávku tramvaje. Z Malostranského náměstí Tomášskou ulicí k Valdštejnské zahradě a na Malostranskou. Cestou na skok do Národního pedagogického muzea na výstavu Pravěk k tabuli ;). Výukové obrazy Zdeňka Buriana, informace o tom, jak se měnila výuka dějin v našich školách, i o tom, jak spolu souvisí pravěk, …

Malostranské náměstí – Malostranská Pokračovat ve čtení »

Podzimní procházka od Belvederu na Pohořelec

Chcete si užít krásu podzimní Prahy? Můžete se vydat např. na procházku, kterou jsme absolvovaly s kamarádkou minulou sobotu, a z níž jsou dnešní fotky: Začaly jsme u Letohrádku královny Anny. Po projití bezpečnostní kontrolou jsme se už mohly kochat krásnou renesanční stavbou, výhledy na Prahu i Královskou zahradou. Pro mne vždycky byla, a stále je, největším lákadlem „zpívající“ fontána. Jako …

Podzimní procházka od Belvederu na Pohořelec Pokračovat ve čtení »

Letní škola výtvarné výchovy

Tradiční letní škola určená hlavně učitelům výtvarky. Přesto se účastním. Již potřetí. Tradiční schéma: červenec, tři skupiny, tři ateliéry, tři lektoři, různé metody. Kresba, malba, multimédia, grafika. Každý rok trochu jinak. Letos téma Co měníme, co zůstává. V pondělí po úvodu a formalitách společná vycházka do Vyšehradských kasemat. Beze mne. Ateliér malby Pod vedením Pavly Gajdošíkové.Mramorování papíru. …

Letní škola výtvarné výchovy Pokračovat ve čtení »

Noční hlídka

Nádherné měsíční noci. Vzpomínky na dětství, kdy jsme na táborech drželi noční hlídky. To těšení. Někdy trocha strachu: Nezaspím? Nestane se něco? Bude tma nebo bude svítit měsíc? Tady svítil nádherně. Byl to prý jeden z největších úplňků letošního roku.

Výtvarný seminář Blízko i daleko II

Seminář pro sebe. Pro odblokování pocitu výtvarné nedostatečnosti. Pro radost. Pro poznání. Veletržní palác, 4 workshopy, různí lektoři, různé přístupy k tématu. Fotky z workshopu Světlo proniká tmou. Z workshopu inspirovaného stejnojmenným filmem Otakara Vávry a dalšími zdroji. Z workshopu věnovaného práci se světlem. Možnostem různého nasvícení jednoho objektu. Různým výsledkům takto dosaženým. Místo vlastních modelů jsem fotila prostor Veletržního paláce. …

Výtvarný seminář Blízko i daleko II Pokračovat ve čtení »