Letiště Václava Havla a Národní technické muzeum

Letiště

Na letiště V. Havla jsem jela s dětmi z družiny, kde aktuálně pracuji, a stejně jako ony jsem si ho naplno užila – na letadla jsem v Ruzyni dokázala už jako malá holka koukat hodiny. A teď jsem byla dokonce na odbavovací ploše a u odletové dráhy ;).

Možná vám to nadšení připadá podivné, ale dosud jsem letěla jen jednou a to už pěkně dávno, tak to pro mě bylo opravdu nové.

P.S.: Mimochodem, víte o tom, že letiště v Ruzyni má exkurze, nejen skupinové, ve své běžné nabídce? Už vím, co si při nejbližší příležitosti nadělím nebo nechám nadělit ;).

Muzeum

Návštěvou letiště naladěná na technickou notu jsem si hned druhý den dopřála rychlý průlet Národním technickým muzeem. Za 20 minut, které jsem měla do zavíračky, se toho vážně moc stihnout nedá – tedy, pokud nevíte, co přesně chcete, a to já věděla ;).

Věděla jsem, že se chci podívat do velké haly expozice dopravy

… a že si chci vyjet do 3. patra, podívat se jednak na nádhernou interiérovou fontánu, která byla součástí expozice českého skla na Expu 58, …

… a jednak si užít výhled přes Letnou na Prahu, který se nabízí.

(To, co oranžovo-zeleně září na obou snímcích, je historický kolotoč – už nějakou dobu zrekonstruovaný a znovu v provozu.)