O mně a mém webu

Jsem knihovnice, učitelka, lektorkakorektorka a myšlenku na vlastní web jsem pojala a zase zamítla už před lety.
Víc jsem se tím nechtěla zabývat, ale znáte to…

Nikdy neříkej nikdy. V létě 2021 se mi připletla do cesty nabídka na kurz Petry Vymětalové Letní webová přípravka. Kurz byl zdarma, a protože jsem zrovna byla ze zdravotních důvodů dlouho doma, řekla jsem si, že na to mrknu. Mrkla, připravila podklady a na podzim, opět s Petřinou podporou, v kurzu WordPress pro počítačové blondýny vytvořila i web.

Jana-Militka

K čemu web? Rozhodla jsem se nabídnout svůj čas a hry po Praze připravované na motivy pražských pověstí.
A také svoje korektorské dovednosti. Došla jsem totiž k závěru, že webů a textů, které mě nutně potřebují, je mraky (ale už mě nenapadlo, že ne každému autorovi na těch chybách, resp. na tom, aby chyby v textech nebyly, záleží :)).

Korekturami se zabývám už od školy. Když si někdo nebyl jistý, jestli má text napsaný bez chyb, obracel se na mě. Ať už sourozenci, spolužáci, později kolegové a kamarádi. Mám pár stálých klientů z normálního světa, ale lákala mě myšlenka, získat klienty v online světě a korektury povýšit na „hlavní podnikání“. Proč?

Protože miluji slovo, jeho sílu i krásu. Miluji češtinu pro její rozmanitost. A od malička ráda čtu. Vlastně je mi skoro jedno, co. A každá korektura pro mě znamená příležitost, dozvědět se něco nového ;).

Dělat korektury mě nesmírně baví. Fakt. Baví. Doslova si užívám, když mohu někomu pomoci k bezchybnému textu, který vydrží číst i takoví jako já, aniž by se rozčilovali „co to tam zas napsali“ (ale protože jsem sama zářnou ukázkou člověka, který trpí tzv. autorskou slepotou, v textech, které sama píšu, se občas chyby vyskytnou – pokud nějaké najdete tady na webu, dejte mi o nich prosím vědět). Přidanou hodnotou korektur je pro mě to, že jsem – já, poloviční introvert – v kontaktu se světem, do kterého se třeba jinak nedostanu.

Jak jsem zmínila před chviličkou, jsem introvert. Navíc introvert ostražitý vůči sítím a on-line světu vůbec. Dělat jakoukoli reklamu… No, zvládám, ale musí se sejít spousta příhodných faktorů (čas, síla vylézt z ulity, nálada, „básnické střevo“ atd.). Výsledek? Nových klientů mi moc nepřibylo a já se rozhodla, nechat to plynout.

Jenže web mě baví. Co s tím? Rozhodla jsem se z webu, původně zamýšleného jako prodejní stránka služby, udělat mozaiku všeho toho, co mě baví, co mě oslovilo, co mi pomáhá.
Zůstává tu stránka s nabídkou korektur a postupně přibývají střípky mojí mozaiky – články, galerie a vím já, co ještě.

Vaše

jana-militka