Korektury

Co udělám pro vaše texty?

  • opravím překlepy, gramatické a pravopisné chyby
  • typografické úpravy – odstraním nadbytečné mezery nebo přidám mezery tam, kde chybějí, nahradím chybné znaky typograficky správnými atp.
  • základní stylistické úpravy – upravím slovosled pro větší srozumitelnost textu, nahradím opakující se části (znáte to, při přepisování nebo přesouvání kousků textu se občas stane, že některá slova nebo jejich části, odstavce, věty, zůstanou v textu 2x; napíšete stejné slovo na dvě místa ve větě) atd.
korektury

Co udělám pro vás?

Ušetřím vám čas.
Hledání chyb ve vlastních textech a jejich oprava je jednou z nejnáročnějších činností – víme, co jsme napsat chtěli, a v textu to často vidíme, i když to tam možná vůbec není (mluvíme o tzv. autorské slepotě – já jsem její zářnou ukázkou, takže pokud na tomto webu najdete nějaké chyby, budu ráda, když mě na ně upozorníte) ;).

Proč se chybami v textech zabývat?

„Chyby dělá přece každý, to se prostě někdy stane…“ Máte pravdu, stane.

Může se ale také stát, že kvůli chybám v textu přijdete o klienty nebo zákazníky.
Jsou totiž lidé, kteří se při větším počtu chyb v textu přestanou soustředit na sebelepší obsah, nebo dokonce přestanou číst úplně. V případě webu z něj pak odejdou, aniž by dočetli Váš skvělý článek, objednali si službu nebo nakoupili.
Nebyla by to škoda?

Texty bez chyb vám udrží i náročné zákazníky.

Kolik korektury stojí?

Moje korektury vždy obsahují jak opravu překlepů, pravopisných a gramatických chyb, tak typografické a základní stylistické úpravy (chybu, o které vím, nedokážu nechat nevyřešenou).

Každý text je na korekturu jinak náročný (záleží na jeho délce, odbornosti, množství chyb), každý způsob informování o provedených úpravách vyžaduje jiné množství času (někomu stačí, že chyby opravím, jiní chtějí vědět, v čem chyby dělají – tuto informaci mohou vyčíst z automatického záznamu změn provedených v textu, nebo mohou chtít sepsanou referenci), proto neúčtuji za normostranu, ale za čas, který korektuře věnuji.

Zaplatíte 960 Kč za hodinu, minimální účtovaný čas je 10 minut.

Pro představu: běžného (ne technického nebo příliš odborného) souvislého textu s přiměřeným počtem chyb (méně chyb = rychlejší opravy) opravím za hodinu ca 8-12 normostran. Když je chyba v téměř každém slově, mohou to být třeba jen 3-4 strany.

Chcete jednorázově opravit kratší text? I to je možné. V takových případech fakturuji minimálně 10 minut (tj. 160 Kč).

Máte-li zájem o dlouhodobou spolupráci, domluvíme se na předplatném (jedna platba, přehled odpracovaných minut ve sdílené tabulce, opravy textů všech délek).

Stojíte o rozsáhlejší stylistické úpravy? Nezapomeňte mi to napsat, abych si pro Vaši zakázku vyhradila dostatek času. A nebojte se, změny Vám navrhnu, ale Vy sami rozhodnete, jestli je přijmete nebo ne.

Objednat korekturu

Chcete se domluvit na jednorázové korektuře nebo předplatném? Chybí Vám nějaké informace?
Napište mi zprávu na e-mail korektury@janamilitka.cz. Ozvu se Vám zpátky a domluvíme se.