Národní muzeum

Tentokrát nás do historické budovy Národního muzea přivedly dvě výstavy, ale prošly jsme i část expozice.

Baroko v Bavorsku a v Čechách

Zatímco nedávná výstava ve Valdštejnské jízdárně byla věnována jednomu baroknímu malíři, výstava Baroko v Bavorsku a v Čechách v Národním muzeu zasazuje umělecké artefakty do historického kontextu. Vlastně se tak hezky doplňují.

Výstava je velmi rozsáhlá, jednotlivé místnosti se věnují konkrétním tématům (baroko v církevním kontextu, ve stavbách, v životě společnosti, ve vědách), každá má dokonce svou hlavní barvu.

Jen s focením byla trochu potíž, protože světlo samozřejmě respektuje i ochranu exponátů. Pokud vás fotky nezaujmou, nechte se inspirovat k osobní návštěvě – opravdu to stojí za to a výstava je do 8. 5. 2024.

50. léta

Druhá výstava, kvůli které jsme do Národního muzea zamířily, je výstava 50. léta, která opět ukazuje dobu v širším kontextu.

Výstava kombinuje předměty, texty i audiovizuální prvky.

Budova a expozice Zázraky evoluce

Pohled na budovu Národního muzea mě vždycky znova vede k zastavení a kochání. Mám ji ráda, stejně jako další jí podobné. Takže když už v Národním muzeu jsem, nikdy si neodpustím fotky samotné stavby.

Když jsme si prošly výstavy, kvůli kterým jsme přišly, a pokochaly se budovou, shodly jsme se na tom, že nutně musíme vidět „velrybu“. Tak jsme tak letem světem prošly i expozici Zázraky evoluce. A pod velrybou jsme chvilku poseděly.

Mimochodem, většina dnešních fotek je od kamarádky, mně se focení moc nedařilo, ale tahle, z cesty domů, je stoprocentně moje :).