Staré Město – okolí Týnského dvora (Ungeltu)

Tento web původně vznikl proto, že jsem chtěla nabízet školním skupinám, ale i rodinám nebo partám kamarádů, hry po Praze. Jenže mezi tím se webů, které nabízejí něco podobného (a přiznávám, že často na vyšší úrovni), vyrojilo nepočítaně.

vyhlidka-na-prahu

A já se rozhodla další hry zatím nepřipravovat, ale je mi líto tu první, která se vlastně zasloužila o vznik mého webu, úplně zahodit… tak tu ji máte, kdyby vás snad zaujala.

O bezhlavém templáři

Varování: Ačkoli je hra inspirovaná pověstí, už to, že se koná během dne, způsobuje, že tajemno se od ní moc čekat nedá ;).

pohled-do-ungeltu-od-zapadní-strany

Hra, během níž se účastníci dozvědí něco o templářích, o tom, jak podle pověsti souvisí bezhlavý templář, pražská asanace a místo, kde stojí Obecní dům, o pražském Ungeltu, řemeslech a domovních znameních.
Hra částečně s průvodcem.

PODROBNOSTI

průběh: skupinu si vyzvednu před divadlem Hybernia, společně dojdeme na místo zahájení, podle instrukcí projdou účastníci trasu, na které plní úkoly
místo konání: okolí Týnského dvora (Staré Město)
určeno: školním skupinám a rodinám
věk: 10+
doba trvání: cca 90 minut
cena: 50 Kč/osoba

Školní skupiny se pro hru rozdělí na místě do skupinek po 4-6 účastnících. Děti mohou – dle zvážení pedagogického doprovodu – jít trasu samostatně nebo všichni spolu (ale úkoly plní ve skupinkách). Z organizačních důvodů se může v jednom termínu účastnit maximálně jedna třída.

Chcete se o hře dozvědět víc nebo si ji rovnou objednat? Napište mi na mail jana@janamilitka.cz.