Karel IV. a Bohéma

Dnes je to zase o výstavách 😉.

První, kterou jsme měly s kamarádkou vyhlédnutou, byla Bohéma v Kunsthalle. Protože tam otevírají až v 11, rozhodly jsme se, že začneme v domě U Zlatého prstenu.

Cestou jsem neodolala a už poněkolikáté pořídila fotky Ungeltu.

Dům U Zlatého prstenu

Expozice v domě U Zlatého prstenu je věnovaná středověku – konkrétně rozvoji Prahy jako města v době Karla IV. Exponáty jsou kombinovány s obrazovkami a projekcemi, ke kterým můžete připojením sluchátek (ta jsou na magnet, to se mi líbilo ;)) získat další informace.

Některé z místností jsou trochu problematické pro lidi, kterým vadí pohyblivé motivy na zemi nebo obrazy na stěnách. Když překonáte ten podivný pocit z pohybu, můžete si užít krásné ornamenty. 😉

V části upravené jako muzeum pro děti jsme si vyhrály (a něco nového se dozvěděly) i my 😉.

V posledním patře domu U Zlatého prstenu je do začátku září výstava o rozvoji Velkého trhu v polské Wroclawi (Vratislavi).
A také pěkný výhled na Týnský chrám – jen se nám tam trochu pletlo lešení ;).

Bohemia/Bohéma

Dalším (vlastně původním) naším cílem byla výstava Bohemia: Příběh fenoménu 1950–2000 v Kunsthalle. I ta je multimediální – kromě vystavených fotografií a promítaných filmů s hudebním doprovodem, je možné se přes QR kódy propojit na digitálního průvodce na webu galerie, ve kterém najdete mnoho dalších informací k vybraným dílům.

K výstavě samozřejmě vyšel výpravný katalog. Když jsem ho prohlížela, zjistila jsem, že z některých instalací jsem vnímala zcela něco jiného, než zobrazují.

A na odchodu ještě pohled na Pražský hrad zase trochu jinak ;).