AI kam se podíváš a moje první pokusy

Pokud k vám čirou náhodou ta informace ještě nedošla, AI je zkratka pro umělou inteligenci (více viz třeba tady). Ale spíš došla, protože se o ní mluví a píše všude.

O tom, že AI změní některá povolání, některé profese prý nahradí, o tom, že za vás napíše e-mail nebo dokonce kvalifikační práci, nakreslí obrázek a kdo ví, co ještě.

Samozřejmě, že jsem si práci s AI chtěla taky zkusit, ale brzdilo mě to, že registrace na některé aplikace sice mluví česky, ale celé weby jsou v angličtině. A já se anglicky zatím ještě fakt nenaučila.

Až přišla Petra Vaňková ve své fb skupině IT vzdělávání pro ženy s odkazem na stránku Pisalek.ai. Ta je celá v češtině a zdarma (po registraci) můžete využít aplikaci pro tvorbu obrázků (maximálně 30 za den), textů a konverzaci (v placených verzích je možností mnohem více). Vyzkoušela jsem všechny ;).

Moje první obrázky v AI

Pro obrázky jsem zadala, že mají být fiktivní a mají zobrazit „knihovnice učitelka korektorka želva“ (proč zrovna želva, vysvětlím někdy příště).

Po tom, co mi AI vygenerovala první dva…

obrazek-vytvoreny-AI-knihovnice-ucitelka-korektorka-zelva
obrazek-vytvoreny-AI-knihovnice-ucitelka-korektorka-zelva

…jsem zadání upřesnila na „knihovnice učitelka korektorka želva žena“. A tady jsou výsledky (nevím proč, ale některé vytvořené obrázky jsou divně oříznuté, ale tak už vyšly):

Řeknu vám, mohlo by to být trochu návykové – některé nebyly vůbec vydařené, některé jsou aspoň pro zasmání, ale svůj denní limit obrázků jsem vyčerpala :).

A co vy a AI, už s ní máte nějaké zkušenosti? Podělíte se? Napište mi na e-mail jana@janamilitka.cz.