fotogalerie

Příspěvky, ve kterých je víc než jedna fotka :).

Procházka po pražské kubistické architektuře 1.

Jarní prázdniny (ještě, že obě školy, na kterých teď pracuju, patří do stejného prázdninového „bloku“ ;)), spousta vyřizování, ale i čas podívat se na Prahu zase trochu jinak. Tentokrát podle materiálu získaného na výstavě Český kubismus – Procházka po pražské kubistické architektuře. 16 tipů na kubistické památky v různých koutech Prahy. V sobotu, cesta z Anežského kláštera kolem …

Procházka po pražské kubistické architektuře 1. Pokračovat ve čtení »

Středověk a moderní technologie

Co prozradila historická díla, když byla zkoumána pomocí moderních technologií? Jak to vypadá uvnitř sochy nebo obrazu? Protože jsem byla zvědavá na odpovědi, vypravila jsem se do Anežského kláštera, kde probíhá výstava V hloubce a po povrchu. Myslela jsem, že jde o výstavu samostatnou, ale ukázalo se, že je to výstava ve výstavě, resp. v expozici středověkého umění. …

Středověk a moderní technologie Pokračovat ve čtení »

Uměleckoprůmyslové museum – aktuální výstavy

Dnes hlavní budova Uměleckoprůmyslového musea (UPM). Všechny otevřené výstavy. Hned u vstupu, volně dostupná, maličká a půvabná výstava TITITI – hračky a objekty. Plejády skla Spousta barev, světel a odlesků na výstavě skla českých autorů 2. pol. 20. stol. ze sbírek UPM. (Fotografie níže zachycují exponáty, proto jsou dostupné pouze v náhledu.) Via Lucis Tři sklářská díla, nákresy i fotografie realizovaných sakrálních vitrailí (vitráží) …

Uměleckoprůmyslové museum – aktuální výstavy Pokračovat ve čtení »

Český kubismus

Dům U Černé Matky Boží. Jak dlouho jsem chodila kolem? Jak dlouho se chystala na vlastní oči uvidět jedno z nejkrásnějších schodišť, které znám z fotografií 😉? Konečně se povedlo. Výstava ve 3. a 2. patře krásného kubistického domu – Český kubismus. Nábytek – Gočára jsem zatím znala jen jako architekta, některá jména jsem slyšela a některá ani to ne. Obrazy, plakáty. …

Český kubismus Pokračovat ve čtení »

Il Boemo

Vánoční prázdniny, volno mezi svátky. Rozhodnutí dojet do knihovny prohlédnout objednanou knížku. A když do Prahy, tak také na nějakou výstavu nebo do muzea, no ne? 🙂 Původní nápad – do UPM na výstavu plakátů, jenže… Cestou do knihovny kolem zrekonstruovaného barokního Clam-Gallasova paláce. Plakáty zvou na výstavu, na kterou jsem se také chystala. Změna plánu …

Il Boemo Pokračovat ve čtení »

Malostranské náměstí – Malostranská

Říjen. Krásný slunečný den před státním svátkem. Rozhoduji se trošku projít. Jen jednu jedinou zastávku tramvaje. Z Malostranského náměstí Tomášskou ulicí k Valdštejnské zahradě a na Malostranskou. Cestou na skok do Národního pedagogického muzea na výstavu Pravěk k tabuli ;). Výukové obrazy Zdeňka Buriana, informace o tom, jak se měnila výuka dějin v našich školách, i o tom, jak spolu souvisí pravěk, …

Malostranské náměstí – Malostranská Pokračovat ve čtení »

Pásky, desky, kytky v Kunsthalle a Karel na Vinohradech

Den začínal deštěm a mně se na plánovaný sraz s kamarádkou vlastně vůbec nechtělo. Jenže slib je slib, tak jsem jela. Již podruhé jsme šly do Kunsthalle Praha. Prostor bývalé trafostanice (z té tam viditelného nezbylo nic) na pražském Klárově. Galerie, která se zaměřuje na současné umění. Sama bych tam asi nevyrazila, ale… nestěžuji si. Gregor Hildebrandt: A Blink …

Pásky, desky, kytky v Kunsthalle a Karel na Vinohradech Pokračovat ve čtení »

Podzimní procházka od Belvederu na Pohořelec

Chcete si užít krásu podzimní Prahy? Můžete se vydat např. na procházku, kterou jsme absolvovaly s kamarádkou minulou sobotu, a z níž jsou dnešní fotky: Začaly jsme u Letohrádku královny Anny. Po projití bezpečnostní kontrolou jsme se už mohly kochat krásnou renesanční stavbou, výhledy na Prahu i Královskou zahradou. Pro mne vždycky byla, a stále je, největším lákadlem „zpívající“ fontána. Jako …

Podzimní procházka od Belvederu na Pohořelec Pokračovat ve čtení »

Letní škola výtvarné výchovy

Tradiční letní škola určená hlavně učitelům výtvarky. Přesto se účastním. Již potřetí. Tradiční schéma: červenec, tři skupiny, tři ateliéry, tři lektoři, různé metody. Kresba, malba, multimédia, grafika. Každý rok trochu jinak. Letos téma Co měníme, co zůstává. V pondělí po úvodu a formalitách společná vycházka do Vyšehradských kasemat. Beze mne. Ateliér malby Pod vedením Pavly Gajdošíkové.Mramorování papíru. …

Letní škola výtvarné výchovy Pokračovat ve čtení »

Noční hlídka

Nádherné měsíční noci. Vzpomínky na dětství, kdy jsme na táborech drželi noční hlídky. To těšení. Někdy trocha strachu: Nezaspím? Nestane se něco? Bude tma nebo bude svítit měsíc? Tady svítil nádherně. Byl to prý jeden z největších úplňků letošního roku.